NAGRANIE ZE SPOTKANIA

Termin

Czwartek, 11 marca 2021 roku, godz. 18.00

Punkty edukacyjne

Uprzejmie informujemy, że za udział w Virtual Meeting zostaną przyznane punkty edukacyjne.

Certyfikaty

Certyfikaty uczestnictwa zostaną wysłane po zakończeniu Virtual Meeting na adresy e-mailowe podane podczas rejestracji na Virtual Meeting.

Istnieje możliwość samodzielnego wydruku* certyfikatu po Virtual Meeting za pośrednictwem elektronicznego systemu rejestracji — szczegóły poniżej.

Wydruk certyfikatu

  1. Aby wydrukować certyfikat, proszę zalogować się na swój profil w elektronicznym systemie rejestracji, wybierając zakładkę Rejestracja.
  2. Z menu znajdującego się po lewej stronie proszę wybrać Wydruk certyfikatu.
  3. Następnie proszę wybrać Pobierz certyfikat.
  4. Wygenerowany certyfikat pojawi się w nowym oknie.
  5. Certyfikat jest gotowy do wydruku.

*Dotyczy osób, które samodzielnie zarejestrowały się w systemie (posiadają dane logowania do systemu rejestracji na Virtual Meeting).

 

PROGRAM VIRTUAL MEETING

Wielokierunkowa opieka nad pacjentem z chorobą Fabry’ego 

 

Czwartek, 11 marca 2021 roku

 

Godzina wydarzenia Wykład
18.00–18.05

Powitanie uczestników

18.05–18.20

Interdyscyplinarna współpraca w wykrywaniu i leczeniu chorób rzadkich
prof. dr hab. n. med. Michał Nowicki

18.20–18.35 Od przewlekłego bólu do udaru niedokrwiennego — powikłania neurologiczne choroby Fabry'ego — opis przypadku

dr n. med. Katarzyna Muras-Szwedziak

18.35–18.40

Głos pacjenta

18.40–19.00

Objawy neurologiczne w chorobie Fabry'ego

dr hab. n. med. Agata Gajos

19.00–19.20

Dyskusja

 

Bezpłatna rejestracja

PRELEGENCI

 

 

Michał NowickiProf. dr hab. n. med. Michał Nowicki

Wychowanek katowickiej szkoły nefrologicznej prof. Franciszka Kokota. Od ukończenia studiów w 1988 roku przez kolejne 12 lat — pracownik Kliniki Nefrologii, Endokrynologii i Chorób Przemiany Materii Śląskiej Akademii Medycznej, gdzie uzyskał stopień doktora medycyny (1992 r.) i doktora habilitowanego (1997 r.). Tytuł naukowy profesora uzyskał w 2002 roku. W latach 2000–2008 kierownik Kliniki Nefrologii i Dializoterapii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, a od 2003 roku — kierownik Kliniki Nefrologii, Hipertensjologii i Transplantologii Nerek Uniwersytetu Medycznego w Łodzi; od 2004 roku profesor zwyczajny na tym uniwersytecie. Posiada specjalizację w dziedzinie chorób wewnętrznych, nefrologii, hipertensjologii i transplantologii klinicznej oraz tytuł Clinical Hypertension Specialist nadany przez Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego (2001 r.). Prezes Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego w kadencji 2016–2019. Autor ponad 300 artykułów w czasopismach i 80 rozdziałów w podręcznikach.

Główne dziedziny zainteresowań naukowych: zaburzenia metaboliczne (u chorych z przewlekłą chorobą nerek i chorych na nadciśnienie tętnicze oraz choroby rzadkie w nefrologii. Główny autor i przewodniczący zespołu ekspertów opracowujących wielodyscyplinarne wytyczne w zakresie postępowania w chorobie Fabry’ego (2019 i 2020).

Zainteresowania pozazawodowe: miłośnik ekologii i zdrowego stylu życia, weganin od 35 lat, maratończyk i cyklista.

 

 

 

Katarzyna MurasDr n. med. Katarzyna Muras-Szwedziak

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 2009 roku związana z Kliniką Nefrologii, Hipertensjologii i Transplantologii Nerek, której kierownikiem jest prof. Michał Nowicki.W 2013 roku z wyróżnieniem obroniła pracę doktorską. Posiada specjalizację w zakresie chorób wewnętrznych, nefrologii i rozpoczęła specjalizację w dziedzinie genetyki klinicznej.Jest inicjatorką wielu akcji społecznych mających na celu szerzenie wiedzy i świadomości na temat chorób rzadkich — wśród lekarzy, studentów kierunków medycznych i samych chorych.Od 2020 roku Koordynatorka Poradni Chorób Rzadkich i Stacji Enzymatycznej Terapii Zastępczej, a także Przewodnicząca Zespołu ds. Chorób Rzadkich w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Łodzi.

Zainteresowania naukowe: choroby rzadkie i ultrarzadkie, między innymi choroby spichrzeniowe — choroba Fabry’ego, Gauchera i Pompego. Dodatkowo poszukiwanie genetycznego podłoża patologii nerkowych, czy odmienności przebiegu zaburzeń gospodarki mineralnej wśród pacjentów z chorobami nerek.

Zainteresowania pozazawodowe: pływanie, kryminalistyka i jazda rajdowa.

 

 

GajosDr hab. n. med. Agata Gajos

Specjalista neurolog, adiunkt w Klinice Chorób Układu Pozapiramidowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Główny obszar zainteresowań naukowych i klinicznych to zaburzenia ruchowe, dział neurologii zajmujący się chorobą Parkinsona i innymi zespołami parkinsonowskimi oraz chorobami manifestującymi się drżeniem, ruchami dystonicznym, miokloniami i ataksją. Doświadczenie zawodowe zdobywała również podczas stażu w The National Hospital for Neurology and Neurosurgery Queen Square (Londyn, Wielka Brytania). Odbyła szkolenia m.in. z zakresu głębokiej stymulacji mózgu w Klinik für Neurologie, Universitätsklinikum Schleswig-Holstein (Kilonia, Niemcy).

Była członkiem zespołu, który jako pierwszy w Polsce zastosował w diagnostyce zaburzeń ruchowych badania SPECT z zastosowaniem ligandów DaTSCAN i IBZM. Od 2009 roku kwalifikuje pacjentów z chorobą Parkinsona, drżeniem oraz dystoniami do leczenia metodą głębokiej stymulacji mózgu (DBS), a następnie zajmuje się prowadzeniem pacjentów z implantowanymi stymulatorami (współpraca z Kliniką Neurochirurgii i Onkologii Układu Nerwowego UM w Łodzi).  Opiekowała się pierwszymi w Polsce pacjentami z zaawansowana chorobą Parkinsona, u których zastosowano terapie infuzyjne. Aktualnie w Centralnym Szpitalu Klinicznym odpowiada za prowadzenie terapii infuzyjnych (apomorfina, Duodopa) w ramach programów lekowych NFZ.

Jest autorką kilkudziesięciu prac naukowych (m.in. dotyczących genetyki zaburzeń ruchowych) opublikowanych w czasopismach międzynarodowych i polskich, autorką i współautorką kilkunastu rozdziałów w monografiach. Od 2016 roku pełni funkcję konsultanta neurologa, a od roku 2020 roku uczestniczy w pracach Szpitalnego Zespołu ds. Chorób Rzadkich oraz konsultuje pacjentów w Poradni Chorób Rzadkich w Centralnym Szpitalu Klinicznym.

 

 

Kontakt w sprawach organizacyjnych

Dział Organizacji Konferencji
tel.: (58) 320 94 94
e-mail: fabryonline@viamedica.pl

 

 

 

 

 

 

Copyrights © 2024 Via Medica