NAGRANIE ZE SPOTKANIA

Termin

Czwartek, 4 lutego 2021 roku, godz. 18.00

Punkty edukacyjne

Uprzejmie informujemy, że za udział w Virtual Meeting zostaną przyznane punkty edukacyjne.

Certyfikaty

Certyfikaty uczestnictwa zostaną wysłane po zakończeniu Virtual Meeting na adresy e-mailowe podane podczas rejestracji na Virtual Meeting.

Istnieje możliwość samodzielnego wydruku* certyfikatu po Virtual Meeting za pośrednictwem elektronicznego systemu rejestracji — szczegóły poniżej.

Wydruk certyfikatu

  1. Aby wydrukować certyfikat, proszę zalogować się na swój profil w elektronicznym systemie rejestracji, wybierając zakładkę Rejestracja.
  2. Z menu znajdującego się po lewej stronie proszę wybrać Wydruk certyfikatu.
  3. Następnie proszę wybrać Pobierz certyfikat.
  4. Wygenerowany certyfikat pojawi się w nowym oknie.
  5. Certyfikat jest gotowy do wydruku.

*Dotyczy osób, które samodzielnie zarejestrowały się w systemie (posiadają dane logowania do systemu rejestracji na Virtual Meeting).

 

 

PROGRAM VIRTUAL MEETING

Choroba Fabry'ego — zespół wielonarządowych objawów — historie naszych chorych

 

Czwartek, 4 lutego 2021 roku

 

Godzina wydarzenia Wykład
18.00–18.05

Powitanie uczestników

18.05–18.20

Choroba Fabry'ego — podstawowe informacje
prof. dr hab. n. med. Michał Nowicki

18.20–18.35 Prezentacja przypadku. Kobieta z chorobą Fabry'ego — nie zawsze lekka postać choroby

dr n. med. Katarzyna Muras-Szwedziak

18.35–18.40

Głos pacjenta

18.40–19.00

Objawy kardiologiczne w chorobie Fabry'ego

dr n. med. Krzysztof Kaczmarek

19.00–19.20

Dyskusja

 

 

PRELEGENCI

 

 

Michał NowickiProf. dr hab. n. med. Michał Nowicki

Wychowanek katowickiej szkoły nefrologicznej prof. Franciszka Kokota. Od ukończenia studiów w 1988 roku przez kolejne 12 lat — pracownik Kliniki Nefrologii, Endokrynologii i Chorób Przemiany Materii Śląskiej Akademii Medycznej, gdzie uzyskał stopień doktora medycyny (1992 r.) i doktora habilitowanego (1997 r.). Tytuł naukowy profesora uzyskał w 2002 roku. W latach 2000–2008 kierownik Kliniki Nefrologii i Dializoterapii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, a od 2003 roku — kierownik Kliniki Nefrologii, Hipertensjologii i Transplantologii Nerek Uniwersytetu Medycznego w Łodzi; od 2004 roku profesor zwyczajny na tym uniwersytecie. Posiada specjalizację w dziedzinie chorób wewnętrznych, nefrologii, hipertensjologii i transplantologii klinicznej oraz tytuł Clinical Hypertension Specialist nadany przez Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego (2001 r.). Prezes Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego w kadencji 2016–2019. Autor ponad 300 artykułów w czasopismach i 80 rozdziałów w podręcznikach.

Główne dziedziny zainteresowań naukowych: zaburzenia metaboliczne (u chorych z przewlekłą chorobą nerek i chorych na nadciśnienie tętnicze oraz choroby rzadkie w nefrologii. Główny autor i przewodniczący zespołu ekspertów opracowujących wielodyscyplinarne wytyczne w zakresie postępowania w chorobie Fabry’ego (2019 i 2020).

Zainteresowania pozazawodowe: miłośnik ekologii i zdrowego stylu życia, weganin od 35 lat, maratończyk i cyklista.

 

 

 

Katarzyna MurasDr n. med. Katarzyna Muras-Szwedziak

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 2009 roku związana z Kliniką Nefrologii, Hipertensjologii i Transplantologii Nerek, której kierownikiem jest prof. Michał Nowicki.W 2013 roku z wyróżnieniem obroniła pracę doktorską. Posiada specjalizację w zakresie chorób wewnętrznych, nefrologii i rozpoczęła specjalizację w dziedzinie genetyki klinicznej.Jest inicjatorką wielu akcji społecznych mających na celu szerzenie wiedzy i świadomości na temat chorób rzadkich — wśród lekarzy, studentów kierunków medycznych i samych chorych.Od 2020 roku Koordynatorka Poradni Chorób Rzadkich i Stacji Enzymatycznej Terapii Zastępczej, a także Przewodnicząca Zespołu ds. Chorób Rzadkich w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Łodzi.

Zainteresowania naukowe: choroby rzadkie i ultrarzadkie, między innymi choroby spichrzeniowe — choroba Fabry’ego, Gauchera i Pompego. Dodatkowo poszukiwanie genetycznego podłoża patologii nerkowych, czy odmienności przebiegu zaburzeń gospodarki mineralnej wśród pacjentów z chorobami nerek.

Zainteresowania pozazawodowe: pływanie, kryminalistyka i jazda rajdowa.

 

 

SzwedziakDr n. med. Krzysztof Kaczmarek

Specjalista kardiologii i chorób wewnętrznych. Kierownik Bloku Zabiegowego Kliniki Elektrokardiologii oraz członek Zespołu ds. Chorób Rzadkich Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Certyfikowany przez Sekcję Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego Ekspert Elektrofizjologii i Elektroterapii. Ekspert w zakresie Inwazyjnej Elektrofizjologii Serca oraz Urządzeń Wszczepialnych Europejskiego Towarzystwa Arytmii. Równolegle do praktyki klinicznej prowadzi działalność naukową, dotyczącą głównie nowatorskich rozwiązań w kardiologii inwazyjnej. Autor i współautor około 100 publikacji w czasopismach naukowych oraz rozdziałów w książkach medycznych.

Zainteresowania pozazawodowe: nauki przyrodnicze (w szczególności biologia migracyjna siewek palearktycznych oraz fizjologia rozrodu kormoranów), bibliofilstwo, hippika, żeglarstwo, tango argentyńskie i granie na djambe.

 

Bezpłatna rejestracja

 

Kontakt

Kontakt w sprawach organizacyjnych

Dział Organizacji Konferencji
tel.: (58) 320 94 94
e-mail: fabryonline@viamedica.pl

 

 

 

 

 

 

Copyrights © 2024 Via Medica